Czy sterydy są legalne w Polsce?

gru 8, 2022

Wokół sterydów i innych form dopingu w Polsce narosło wiele mitów i niedopowiedzeń. Osoby planujące przeprowadzenie cyklu sterydowego często zastanawiają się, czy poprzez zakup, posiadanie i zażywanie anabolików nie złamią obowiązującego w naszym kraju prawa.

Czytaj dalej, a dowiesz się, czy sterydy są legalne w Polsce i dozwolone w profesjonalnym sporcie. Zdobyta wiedza pomoże Ci w podjęciu świadomej decyzji o korzystaniu z tej formy wspomagania budowy masy mięśniowej.

Legalne sterydy – czym są?

Sterydy anaboliczne według prawa farmaceutycznego należą do grupy produktów leczniczych. Oznacza to, że wprowadzanie ich do obrotu regulowane jest przez konkretną ustawę ( Dz. U. z 2008 r. Nr 45 poz. 271 ze zm.). Wynika z niej, że osoby, które chcą zajmować się sprzedażą anabolików, powinny zdobyć stosowne pozwolenia.

To spore ułatwienie dla konsumentów, dzięki któremu mogą upewnić się, że sterydy oferowane przez danego sprzedawcę pochodzą ze sprawdzonego źródła. Unikaj zakupów w podejrzanych miejscach – wprowadzanie do organizmu sterydów jest ryzykowne samo w sobie. Warto zadbać o to, by anaboliki miały więc odpowiednią jakość i czystość.

Kupowanie i posiadanie tych substancji jest w pełni legalne, jeśli nie planujesz ich dalszej odsprzedaży. Łamiesz więc prawo, jeśli chcesz odstąpić swoje anaboliki np. koledze w zamian za pieniądze. Przechowywanie ich w domu na własny użytek jednak nie rodzi żadnych konsekwencji prawnych. Pamiętaj, że korzystanie z nich może skutkować nieodwracalnymi zmianami w funkcjonowaniu organizmu. Robisz to na własną odpowiedzialność.

Legalne anaboliki – co warto wiedzieć?

Są jednak sytuacje, w których stosowanie anabolików wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Sterydy są formą dopingu dyskwalifikującą z udziału w profesjonalnej kulturystyce i innych dziedzinach sportu. Możesz ich używać wyłącznie w celu osiągnięcia własnych celów – estetycznych lub wyczynowych.

Zanim rozpoczniesz cykl sterydowy, przeprowadź szereg niezbędnych badań. Upewnij się, że Twoje serce i wątroba są w dobrej kondycji. Same anaboliki to nie wszystko. Będziesz potrzebował również substancji wspomagających i umożliwiających przeprowadzanie „odbloku”.

Co to jest booster testosteronu? Czy booster to sterydy?

Testosteron to hormon, który odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu człowieka. Odpowiada on m.in. za budowanie mięśni i zwiększenie libido. Niestety takie czynniki jak starzenie się organizmu, stres, powikłania chorobowe, a także niewłaściwa dieta...

Co ile brać sterydy – kiedy i jak długo można je przyjmować?

Stosowanie sterydów jest kontrowersyjnym tematem, szczególnie w dyscyplinach sportowych. Chociaż wiele osób stosuje je bezpiecznie i zgodnie z zaleceniami lekarzy, często są one używane nieprawidłowo lub w nadmiernych ilościach, które mogą negatywnie wpływać na...

Czy można pić alkohol przy sterydach?

Alkohol przy sterydach nie jest najlepszym pomysłem. Tzw. „anaboliki” są najczęściej zażywane, przez sportowców oraz kulturystów, których celem jest szybki przyrost masy mięśniowej i sztuczne wzmocnienie wydolności organizm. I chociaż wielu z użytkowników tych środków...