Jakie sterydy na początek? Wybór środka na pierwszy cykl sterydowy

gru 8, 2022

Osoby dbające o sylwetkę często rozglądają się za metodami, dzięki którym zmaksymalizują efekty żmudnych ćwiczeń i diety. Jednym ze sposobów na przyspieszenie przyrostu masy mięśniowej jest przeprowadzenie cyklu sterydowego. To forma dopingu wykluczająca z udziału w profesjonalnych zawodach sportowych. W ostatnich latach stała się jednak szczególnie modna wśród bywalców siłowni, dla których priorytetem jest atletyczna, imponująca sylwetka.

Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie sterydy powinieneś wybrać na pierwszy raz. Zdobędziesz także wiedzę czym są anaboliki i na co powinieneś zwrócić uwagę podczas cyklu.

Jakie sterydy na początek?

Specjaliści zalecają korzystanie z jednego preparatu podczas pierwszego cyklu sterydowego. Rozpoczęcie przyjmowania anabolików to dobry moment na przełamanie strachu przed igłą. Preparaty iniekcyjne wykazują mniej skutków ubocznych. Testosteron podawany powinien być najlepiej właśnie poprzez zastrzyki.

Środki polecane dla początkujących to enantat, cypionat, propionat lub phenylpropionat. Możesz zdecydować się też ewentualnie na turinabol w formie tabletek, jeśli odczuwasz paniczny lęk przed igłą.

Sterydy – czym są?

Mówiąc o sterydach dla sportowców mamy na myśli sterydy anaboliczne (anaboliki). Preparaty te są pochodnymi hormonu męskości – testosteronu. To środki chemiczne powodujące szybki przyrost masy mięśniowej. Chętnie korzystają z nich osoby zainteresowane kulturystyką i korzystające z siłowni. Stosowanie ich wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i ostrożności. Przyrost mięśni wywołany przez przyjmowanie anabolików może niekorzystnie odbić się na pracy narządów kluczowych dla zdrowia.

Sterydy działają poprzez stymulację receptorów androgennych. Zwiększona synteza białek przyczynia się nie tylko do zwiększenia masy mięśniowej, ale również redukcji tkanki tłuszczowej. Ze względu na przyspieszenie metabolizmu anaboliki są stosowane chętnie także przez osoby szukające sposobu na szybkie chudnięcie.

Anaboliki są nielegalną formą dopingu. Nie mogą ich używać profesjonalni sportowcy. Wykrycie ich w organizmie prowadzi do dyskwalifikacji z zawodów. Samo posiadanie i korzystanie ze sterydów nie jest jednak przestępstwem. Dlatego substancje te tak popularne stały się wśród osób dbających o widowiskową sylwetkę.

Pierwszy cykl sterydowy – co warto wiedzieć?

Pamiętaj o tym, że każdy organizm inaczej reaguje na rozpoczęcie cyklu sterydowego. Warto zrozumieć na czym on polega i jak do niego się przygotować, zanim rozpoczniesz przyjmowanie anabolików.

Przede wszystkim nie daj sobie wmówić, że przyjmowanie środków dopingujących jest w 100% bezpieczne. Zawsze powinieneś liczyć się z możliwością wystąpienia szkodliwych skutków ubocznych, a nawet trwałych zmian w organizmie.

Zanim rozpoczniesz odpowiedzialne dawkowanie sterydów, koniecznie zrób badania. Poznasz w ten sposób swoje normy.

Nie powinieneś w ogóle decydować się na jakąkolwiek formę dopingu, jeśli Twoja wątroba lub serce są w złej kondycji. Anaboliki tylko pogorszą ich stan, przynosząc więcej szkody, niż pożytku.

Ile testosteronu na pierwszy cykl?

Pierwszy cykl mocno „namiesza” w organizmie. Warto przeprowadzić go z głową. Dokładnie zaplanuj dawkowanie i nie oczekuj natychmiastowych efektów. Nie zaobserwujesz widowiskowego wzrostu masy mięśniowej od pierwszego zastrzyku. Dlatego pamiętaj, by zachować cierpliwość. Nie powinieneś przekraczać dawki przekraczającej 250 mg wybranego środka na tydzień.

Jak długo trwa cykl sterydowy?

Długość cyklu sterydowego powinna obejmować również odblok, czyli czas przeznaczony na zminimalizowanie efektów ubocznych przyjmowania testosteronu. Trwa on około 5 tygodni, w których przyjmuje się klomifen. Pierwszy cykl sterydowy razem z odblokiem trwa od 10 do 16 tygodni, podczas których uważnie powinieneś obserwować reakcję swojego organizmu.

Czego spodziewać się po rozpoczęciu pierwszego cyklu sterydowego?

Gdy już przyjmiesz pierwsze dawki anabolików, zauważysz znaczny wzrost testosteronu. Odczujesz wzrost energii, co pozwoli na zwiększenie wydajności ćwiczeń na siłowni. Po zakończeniu cyklu musisz liczyć się z obniżonym libido i słabym samopoczuciem.

Na bieżąco monitoruj swój stan i bądź przygotowany na różne reakcje swojego ciała. Badaj poziom estrogenu, by nie zaniżyć skuteczności cyklu. Podczas przyjmowania testosteronu przez więcej niż 10 tygodni powinieneś stosować też HCG – gonadotropinę. Dawkę dopasujesz na podstawie badania. Zapobiegniesz w ten sposób atrofii jąder.

Bądź przygotowany również do „odbloku” – terapii normalizującej tło hormonalne. Jej celem jest zapobieganie ginekomastii, zanikowi jąder i oligospermii.

Sterydy na masę dla początkujących  – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze sterydów na masę dla początkujących zachowaj zdrowy rozsądek. Bierzesz za siebie odpowiedzialność. Samodzielnie decydujesz o sobie i swoim ciele.

Specjaliści zgodnie zalecają unikanie więcej niż 1 środka na pierwszy cykl. Nie rezygnuj z prawidłowej diety i zwiększ intensywność treningu. Bez tego przyjmowanie jakichkolwiek substancji mija się z celem. Pamiętaj o wysypianiu się i pij dużo wody – około 5 litrów dziennie. Odżywiaj się regularnie i dbaj o swoje krążenie poprzez wykonywanie ćwiczeń aerobowych.

Pod żadnym pozorem nie przekraczaj zakładanego dawkowania. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub niepokojące skutki uboczne, udaj się do lekarza i szczerze powiedz mu, że przyjmujesz sterydy. Kieruj się zasadą: zdrowie jest najważniejsze.

Gdzie trzymać sterydy? Przechowywanie testosteronu i innych anabolików

Wiedzę na temat tego, gdzie trzymać sterydy, najłatwiej jest zdobyć poprzez zapoznanie się z treścią ulotki dołączonej do opakowania leku. Tam powinny znaleźć się wszelkie niezbędne informacje. Przechowywanie sterydów niezależnie od ich rodzaju niewiele się od siebie...

Czy można pić alkohol przy sterydach?

Alkohol przy sterydach nie jest najlepszym pomysłem. Tzw. „anaboliki” są najczęściej zażywane, przez sportowców oraz kulturystów, których celem jest szybki przyrost masy mięśniowej i sztuczne wzmocnienie wydolności organizm. I chociaż wielu z użytkowników tych środków...

Sterydy – kiedy pierwsze efekty ich stosowania będą widoczne?

W ostatnich latach sterydy stały się niezwykle popularne, szczególnie wśród sportowców i kulturystów, którzy używają ich, aby szybciej osiągać cele, takie jak zwiększenie masy mięśniowej lub wytrzymałości. Osoby te często sięgają po sterydy w postaci syntetycznie...