Anastrozol

Co to jest Anastrozol

Środek o właściwościach antyestrogennych, który przyczynia się do obniżenia poziomu estrogenu w naszym organizmie. Anastrozol najczęściej jest stosowany po cyklu silnych sterydów anabolicznych, które mocno aromatyzują i mogą wywołać rozmaite skutki uboczne m.in.: nagromadzenie się wody w organizmie, trądzik, łysienie czy wystąpienie zmian na skórze, jak również ginekomastia. Preparat ten blokuje enzym aromatazy, który odpowiada za transformację testosteronu do estrogenu. Skutecznie niweluje wyżej wymienione skutki uboczne, ponieważ obniża nawet do 80% ilości estrogenu. Stosowany też często jako środek podczas cyklu sterydowego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Skład, forma podania Anastrozol

Anastrazol jest mocnym niesteroidowym inhibitorem aromatazy, która odpowiada za przejście androgenów w estrogeny. Nie wykazuje aktywności estrogenowej, progestagenowej oraz androgenowej, nie wpływa także na biosyntezę kortyzolu. Środek dosyć szybko się wchłania, gdzie do dwóch godzin po podaniu następuje jego maksimum we krwi oraz wydalany do 72 godzin z naszego organizmu.

Anastrozol stosuje się doustnie w formie tabletek.

Właściwości/zalety/działanie Anastrozol

Podczas cyklu sterydy powodują zwiększenie aromatyzacji, konwersja do estradiolu jest bardzo duża, co może powodować wystąpienie skutków ubocznych. Może przyczynić się również do trudności utrzymania wyrobionej masy mięśniowej. Preparat ten jest selektywnym inhibitorem aromatazy, który wzmaga kontrolowanie estrogenów. Właściwości tego środka skutecznie eliminują poziom estrogenu, co znacząco zmniejsza skutki uboczne. Aby przywrócić poziom estrogenu oraz zadziałał bloker aromatazy potrzeba jednak czasu.

Dawkowanie Anastrozol

Dawkowanie środka Anastrozol powinno być indywidualną kwestią każdej osoby, zależne od długości cyklu oraz środków w nim stosowanych oraz cel, w którym się go stosuje.

Zalecana standardowa dawka wynosi od 0,25 do 1.0 mg codziennie lub co drugi dzień.

0,5 do 1 tabletki dziennie skutecznie zapobiega androgennym skutkom ubocznym oraz skutecznie zwalcza ginekomastię.

Jakie są skutki uboczne Anastrozol

Podczas stosowania Anastrozolu należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia skutków ubocznych takich jak np.:

 • nudności, wymioty
 • osłabienie
 • bóle stawów
 • bóle kości
 • depresja
 • problemy ze snem
 • osłabienie kości, ryzyko złamań
 • uderzenia gorąca,
 • problemy ze snem
 • bóle gardła
 • reakcje skórne, reakcje alergiczne
 • wysypka
 • zmiana problemu lipidowego
 • spłycony oddech
 • kaszel
 • problemy z wątrobą

 Efekty działania Anastrozol

Anastrozol skutecznie zwalcza skutki uboczne, spowodowane stosowaniem sterydów anabolicznych oraz pomaga poprawić definicję muskulatury, przez zahamowanie retencji wody w naszym organizmie.

Zalety Anastrozolu

Anastrozol skutecznie zatrzymuje wodę w naszym organizmie oraz pomaga zbudować dobrą jakościowo i twardą masę mięśniową. Można go zastosować zaraz po zakończonym cyklu sterydowym, kiedy chcemy przejść do odbloku PCT, ponieważ Anastrozole zwiększa poziom testosteronu w naszym organizmie, kiedy ten po odstawieniu sterydów bardzo spada.

Jak długo utrzymuje się efekt działania Anastrozol

Anastrozol w naszym organizmie utrzymuje się około dwa dni. Po cyklu SAA stosuje się zwykle około kilku tygodni, czasami też podczas tego cyklu. Efekty działania po stosowaniu Anastrozolu, to indywidualna kwestia każdej osoby. Wpływają na to istotne czynniki, takie jak: cel aplikowania tego środka, długość cyklu, system przyjmowania, czy choćby łączenie ich z innymi środkami.

Anastrozol odblok – kiedy stosować

Środek ten nazywany terapią po cyklową, czyli tak zwanym odblokiem, który stosuje się po cyklu mocnych sterydów. Anastrozol   skutecznie pomaga w zwalczaniu ginekomastii, pomaga utrzymać odpowiedni poziom estrogenów podczas cyklu silnie aromatyzujących SAA. Przed rozpoczęciem odbloku należy zbadać poziom prolaktyny oraz estradiolu, jeżeli są one podwyższone, należy zastosować środki na obniżenie, w przeciwnym razie odblok będzie trwał znacznie więcej czasu.

Kto może stosować Anastrozol

Środek Anastrozol może być stosowany zarówno przez kobiety oraz mężczyzn.
Osoby, które mają problemy z sercem, nie powinni stosować tego środka, jak również osoby z nadwrażliwością na Anastrozol bądź jakąkolwiek inną substancję w nim zawartą.