Genadotopin Chorianic HCG

Co to jest Genadotopin Chorianic HCG

HCG inaczej gonadotropina kosmówkowa to hormon, który odpowiada za produkcję testosteronu, jak również za pracę męskich jąder. W kulturystyce często stosuje się ten środek jako odblok po cyklu sterydowym lub w czasie cyklu, który trwa powyżej 16 tygodni. HCG imituje hormony gonadotropowe, które pobudzają jądra do produkcji testosteronu. Podczas długich cykli poziom androgenów jest bardzo wysoki i blokuje działanie jąder, co może mieć ogromny wpływ na ich kurczenie się oraz zmniejszenie, a także grozić atrofią jąder. Dlatego stosowanie środka HCG jest tak ważne.

Skład, forma podania Genadotopin Chorianic HCG

Środek nazywany gonadotropiną kosmówkową, to hormon glikoproteinowy, który nie wchodzi do grupy sterydów anabolicznych, ponieważ ma inną budowę chemiczną. Aktywność biologiczna HCG podobna jest w swoim działaniu do LH-czyli hormonu, który jest naturalnie wytwarzany przez przysadkę mózgową.

Po obróbce HCG otrzymuje się biały proszek, który po połączeniu z rozpuszczalnikiem daje gotowy środek we fiolkach do iniekcji.

Genadotopin Chorianic HCG stosuje się domięśniowo lub podskórnie, w formie zastrzyku.

Właściwości/zalety/działanie Genadotopin Chorianic HCG

Podczas stosowania sterydów anaboliczno-androgennych przez kilkanaście tygodni należy wprowadzić gonadotropinę, aby zapobiec atrofii jąder. Właściwości gonadotropiny stymulują wytwarzanie hormonów płciowych przez jądra. Warto pamiętać, aby po zakupie HCG przechowywać w lodówce, nie zostawiać w temperaturze pokojowej, gdyż starci swoje właściwości.

Dawkowanie Genadotopin Chorianic HCG

Dawkowanie Genadotopin Chorianic HCG powinno być indywidualną kwestią każdej osoby, zależne od długości cyklu oraz środków w nim stosowanych i oraz długości estrów.

Zalecana dawka to 500 IU do maksymalnie 1500 IU w jednym zastrzyku co 3 dni po cyklu.

Natomiast w trakcie cyklu należy przyjąć maksymalnie 500 IU co 2 dni, przez 2 tygodnie. Później wskazana jest miesięczna przerwa i powrót do wcześniejszej dawki.

Im dłuższy cykl, tym dłużej należy stosować Genadotopin Chorianic HCG, aby w pełni powrócić do normalnego funkcjonowania.

Jakie są skutki uboczne Genadotopin Chorianic HCG

Podczas stosowania Genadotopin Chorianic HCG należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia skutków ubocznych takich jak np.:

  • podwyższone ciśnienie krwi
  • ginekomastia
  • bóle głowy
  • nudności, wymioty
  • zmiana nastroju
  • rozdrażnienie
  • częste erekcje
  • podwyższony popęd seksualny
  • czasami może wystąpić trądzik

Efekty działania Genadotopin Chorianic HCG

Genadotopin Chorianic HCG stosuje się podczas aplikowania sterydów anaboliczno-androgennych, aby zapobiec atrofii jąder. Środek ten pomaga zapobiec niektórym skutkom ubocznym, a także utrzymać wyrobioną masę mięśniową.

Zalety Genadotopin Chorianic HCG

Genadotopin Chorianic HCG jest niezbędnym hormonem, który należy zastosować po cyklu sterydów anaboliczno-androgennych, aby pobudzić jądra do działania. Czasami środek ten aplikowany jest już w trakcie cyklu, aby zapobiec atrofii jąder. Wspomaga również funkcję wytwarzania testosteronu przez nasz organizm.

Jak długo utrzymuje się efekt działania Genadotopin Chorianic HCG

Środek ten szybko aktywuje się w naszym organizmie, już po kilku godzinach pobudza jądra do działania. Okres półtrwania tego środka w organizmie człowieka wynosi ok. 36 godzin. Efekty działania po stosowaniu Genadotopin Chorianic HCG, to indywidualna kwestia każdej osoby. Wpływają na to istotne czynniki, takie jak: cel aplikowania tego środka, długość cyklu, system przyjmowania, czy choćby łączenie ich z innymi środkami. Aby uzyskane efekty były zadowalające, zaleca się stosowanie HCG w pełnym cyklu, gdyż przedwczesne odstawienie może prowadzić do zaburzeń hormonalnych i zaburzyć prawidłową pracę jąder.

Genadotopin Chorianic HCG odblok – kiedy stosować

Genadotopin Chorianic HCG stosuje się po cyklu sterydowym, aby zmobilizować jądra do pracy, a także zapobiec ich atrofii. Czasami środek ten stosowany jest również podczas długich cykli. Hormon ten zapobiega zachwianiu gospodarki hormonalnej oraz pomaga zachować płodność.

Kto może stosować Genadotopin Chorianic HCG

Jak wspomniano Genadotopin Chorianic HCG stosowany jest najczęściej po cyklu sterydowym, aby stymulować jądra do działania oraz zapobiec ich atrofii. Dlatego w świecie kulturystyki najczęściej stosowany jest przez mężczyzn, chociaż dla kobiet też dopuszczony, szczególnie w medycynie ma szerokie zastosowanie. Zażywanie tego preparatu należy wyłącznie pod okiem specjalisty.