Proviron

Co to jest Proviron

Proviron jest sterydem androgennym, który nie ma właściwości anabolicznych. Środek ten zapobiega tworzeniu się estrogenów, używany jako antyestrogen, blokuje aromatyzację do estrogenów. Przy niskim poziomie estrogenów możemy uniknąć lub zapobiec retencji wody, wystąpienie ginekomastii oraz odkładanie się tłuszczy. Daje też efekt utwardzający, ułatwia nabranie masy mięśniowej, bez zbędnego odłożenia się tkanki tłuszczowej. Niektóre osoby, aby zwiększyć efekt działania Provironu, stosują go z innymi sterydami o właściwościach anabolicznych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Skład, forma podania Proviron

Proviron, inaczej nazywany Mesterolon, to pochodna dihydrotestosteronu, jeden z nielicznych w swoim składzie nie posiada alkilu C17-alfa. Proviron, to hormon steroidowy, który nie ma właściwości anabolicznych, jest androgenny, stosowany w celu uniemożliwienia aromatyzacji estrogenów. Wiąże się z białkami osocza, szybko jest wchłaniany i wydalany wraz z moczem, w postaci metabolitów. Zapobiega aromatyzacji sterydów.

Proviron stosuje się doustnie, w formie tabletek.

Właściwości/zalety/działanie Proviron

Proviron stosowany jest jako antyestrogen, który używany jest po cyklu SAA, aby zapobiec, by dominującym hormonem stał się estrogen, ponadto podnosi poziom seksualny, który został obniżony przez niski poziom androgenów. Proviron podnosi libido oraz poprawia sprawność seksualną, która znacznie spada podczas cyklu z uwagi na spadek androgenów. Jest dobrym środkiem do odbloku po cyklu sterydów, pomaga podnieść poziom testosteronu, który spada podczas cyklu oraz co ważne stymuluje do poprawnego działania funkcjonowanie hormonów. Proviron pomaga dopracować wygląd naszej sylwetki oraz przyrost mięśni, a także zmniejszyć tkankę tłuszczową. Proviron wiąże białko SHBG, co powoduje większą aktywność anabolików i androgenów.

Dawkowanie Proviron

Dawkowanie Provironu powinno być indywidualną kwestią każdej osoby, uzależnione od danego cyklu przyjmowanych sterydów oraz założonego celu. Zalecane dawki dla mężczyzn wahają się od 50 mg do 150 mg dziennie. Dla kobiet zaleca się stosowanie jednej tabletki 25 mg dziennie.

Jakie są skutki uboczne Proviron

Podczas stosowania Provironu należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia skutków ubocznych, są to m.in.:

 • częstsze erekcje, czasami bolesne
 • duszności
 • trudności w oddychaniu
 • wysypka na skórze
 • obrzęk twarzy
 • ból głowy
 • zatrzymanie płynów w organizmie
 • trądzik
 • nadmierne owłosienie
 • depresja
 • drażliwość
 • agresja

Efekty działania Proviron

Proviron głównie minimalizuje zaburzenia seksualne oraz znacznie podnosi poziom testosteronu, który uległ obniżeniu w czasie cyklu. Środek ten wspomaga szybsze spalanie tkani tłuszczowej, idealnie pozwala podkreślić nasze mięśnie oraz umięśnioną sylwetkę bez zbędnego tłuszczu i wody w naszym organizmie.

Zalety Proviron

Środek Proviron jest idealnym sterydem do odbloku po cyklu SAA, podnosi poziom testosteronu, który spada podczas cyklu oraz pobudza do prawidłowego działania funkcjonowanie hormonów. Zmniejsza ryzyko ginekomastii oraz minimalizuje wzrost tkanki tłuszczowej, a także zmniejsza obrzęki spowodowane zatrzymaniem się wody w organizmie. Proviron jest często stosowany przed zawodami, podczas przygotowań cały czas utrzymuje masę mięśniową, uwidocznia mięśnie oraz wzmaga siłę. W kulturystyce stosowany w cyklu cięcia i łączenia obniża poziom estrogenu, przy zwiększeniu się androgenów.

Jak długo utrzymuje się efekt działania Proviron

Proviron stosuje się najczęściej po zakończonym cyklu SAA lub w jego trakcie, w zależności od wymaganych efektów. Środek aktywnie działa przez ok.12 godzin w naszym organizmie, najlepiej stosować do 3 miesięcy. Efekty działania po stosowaniu Provironu, to indywidualna kwestia każdej osoby. Wpływają na to istotne czynniki, takie jak: cel aplikowania tego środka, długość cyklu, system przyjmowania, czy choćby łączenie ich z innymi środkami.

Proviron odblok – kiedy stosować

Proviron najczęściej jest stosowany po zakończonym cyklu, aby zapobiec możliwej impotencji,  a także niektórzy sportowcy zażywają go przez cały rok w celu poprawy sprawności seksualnej i utrzymaniu idealnej sylwetki. Proviron wzmaga wzrost androgenów, co powoduje efekt większej twardości mięśnia. Środek ten wzmaga poziom testosteronu, który spada podczas cyklu, jak również wzmaga poprawne funkcjonowanie hormonów.

Kto może stosować Proviron

Środek Proviron może być stosowany zarówno przez kobiety oraz mężczyzn.Nie zalecany dla osób, które są wrażliwe na masterolon bądź jakąkolwiek substancję pomocniczą oraz dla osób po przebytym raku wątroby lub w trakcie choroby.