Tamoxifen

Co to jest Tamoxifen

Tamoxifen inaczej nazywany także Nolvadex, to środek, który blokuje działania estrogenu w naszym organizmie. Często stosowany w kulturystyce po skończonym cyklu, jak i w jego trakcie, w którym stosuje się silne sterydy androgeniczne. Tamoxifen zapobiega wystąpieniu skutków ubocznych, które mogą wystąpić podczas stosowania sterydów anaboliczno-androgennych, które blokują produkcję testosteronu w naszym organizmie, a znacznie podwyższa poziom estrogenu. Skutecznie reguluje gospodarkę hormonalną w naszym organizmie po zakończonym cyklu, wspomaga hamowanie retencji wody oraz wzmacnia kości.

Skład, forma podania Tamoxifen

Środek ten zawiera czynną substancję o nazwie tamoksifen, czyli niesteroidowy związek, o działaniu antyhormonalnym. Jest związkiem chemicznym, będącym wybiórczym modulatorem sensora estrogenowego. To niesteroidowa pochodna trifenyloetylenu, antagonista estrogenu. W swojej syntetycznej formie, działa jako antyestrogen, wiąże receptory estrogenowe oraz wspomaga budowanie receptorów progesteronowych.

Tamoxifen stosuje się doustnie, w formie tabletek.

Właściwości/zalety/działanie Tamoxifen

Tamoxifen jest środkiem o działaniu blokującym receptory estrogenowe, dlatego chętnie sięgają po niego kulturyści, którzy chcą uchronić się przed skutkami ubocznymi zażywając wcześniej silne sterydy anaboliczno-androgenne. Jego działanie wykorzystywane jest po cyklu, aby wznowić pracę naszego układu endokrynnego. Podczas odbloku działanie Tamoxifenu znacznie obniża wpływ silnych sterydów anabolicznych na nasz organizm. Cały proces polega na przemianie nadmiaru androgenów na estrogeny, ponieważ może to powodować rozrost tkanki tłuszczowej u mężczyzn, zaburzenia ich gospodarki hormonalnej. Podczas stosowania Tamoxifenu pomaga wyrzeźbić sylwetkę, wyostrzyć rysy i zatrzymać wszelkie skutki uboczne podczas stosowania silnych sterydów. Dlatego lek ten jest chętnie stosowny w środowisku kulturystów.

Dawkowanie Tamoxifen

Dawkowanie Tamoxifenu powinno być indywidualną kwestią każdej osoby, uzależnione od danego cyklu przyjmowanych sterydów oraz założonego celu.

Zaleca się stosowanie dawki od 10 mg do 40 mg dziennie, przez 3 tygodnie do maksymalnie 4 tygodni.

Jakie są skutki uboczne Tamoxifen

Podczas stosowania Tamoxifenu należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia skutków ubocznych, są to m.in.:

 • bóle głowy, zawroty
 • uderzenie gorąca
 • zaczerwienienie twarzy i szyi
 • nudności, wymioty
 • bóle kości
 • zakrzepy, zatory
 • zaćma
 • wypadanie włosów
 • problemy z miesiączkowaniem
 • upławy
 • małopłytkowość
 • endometrium, polipy
 • swędzenie skóry

Efekty działania Tamoxifen

Tamoxifen jest środkiem, który aplikowany jest w trakcie cyklu lub po jego zakończeniu, aby skutecznie wyeliminować możliwe skutki uboczne, podczas stosowania silnych sterydów. Ma działanie antyestrogenowe. Skutecznie pomaga w rzeźbieniu sylwetki oraz wyostrza mięsnie i wspomaga wzmocnić nasz organizm, dlatego chętnie sięgają po niego kulturyści. Pobudza również pracę jąder do produkcji testosteronu oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie naszej gospodarki hormonalnej.

Zalety Tamoxifen

Tamoxifen skutecznie blokuje receptory estrogenowe, czyli minimalizuje wystąpienie ginekomastii oraz retencji wody w naszym organizmie, dzięki czemu nie pojawi się efekt tak zwanej nalanej sylwetki, po cyklu steroidowym. Wzmacnia kości oraz wspomaga dobry cholesterol HDL.

Jak długo utrzymuje się efekt działania Tamoxifen

Tamoxifen stosuje się najczęściej po zakończonym cyklu SAA lub w jego trakcie, w zależności od zamierzonych efektów. Okres półtrwania w naszym organizmie wynosi od 5 do 7 dni, najlepiej stosować go od 2 do 3 tygodni niektórzy stosują dłużej. Efekty działania po stosowaniu Tamoxifenu, to indywidualna kwestia każdej osoby. Wpływają na to istotne czynniki, takie jak: cel aplikowania tego środka, długość cyklu, system przyjmowania, czy choćby łączenie ich z innymi środkami oraz wiek danej osoby.

Tamoxifen odblok – kiedy stosować

Tamoxifen jest środkiem stosowanym w trakcie cyklu oraz po jego zakończeniu, gdzie zastosowane zostały silne sterydy androgeniczne. Jego antyestrogenowe działanie, skutecznie przeciwdziała wystąpieniu skutków ubocznych, chroni przed retencją wody w naszym organizmie i ginekomastią. Pobudza również pracę jąder do produkcji testosteronu oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie naszej gospodarki hormonalnej. Jednym słowem mobilizuje nasz organizm do działań, w kierunku sprawnego funkcjonowania oraz zniweluje niekorzystne działanie sterydów.

Kto może stosować Tamoxifen

Tamoxifen stosowany jest zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Nie zalecany dla osób z nadwrażliwością na tego typu leki, zabronione dla kobiet w ciąży oraz przy cukrzycy, chorobie nerek oraz wielu innych chorób, wcześniej należy skonsultować się z lekarzem.