Clenbuterol

Co to jest Clenbuterol

Steryd ten jest silnym, termogenicznym środkiem, który wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Clenbuterol jest to popularny spalacz tłuszczu, który pomaga wyrzeźbić sylwetkę, rozbudować masę mięśniową oraz kusi jako preparat na odchudzanie. Często jest stosowany w środowisku kulturystyki oraz przez zawodniczki bikini fitness. Środek ten daje natychmiastowe efekty w szybkim czasie. Rozszerza drogi oddechowe, co znacznie zwiększa pojemność płuc. Działa też na mięśnie gładkie oskrzeli-rozkurczowo, podnosi ciśnienie krwi oraz zwiększa wydolność organizmu poprzez wspomaganie wzmożonej produkcji adrenaliy i dopaminy.

Skład, forma podania Clenbuterolu

Clenbuterol zaliczany jest do związków chemicznych, które działają agonistycznie względem receptorów bate2-adrenergicznych, położonych w ściankach górnych dróg oddechowych. Jest tak zwanym spalaczem tłuszczu, wspomaga procesy metaboliczne i termogenezy, czyli w pełni wspomaga redukcje tłuszczu u osób, które dążą do wymarzonej sylwetki. Preparat z grupy farmaceutycznej nazywany sympatykomimetykiem. Clenbuterol stosowany jest doustnie w formie tabletek.

Właściwości/zalety/działanie Clenbuterolu

Działanie tego specyfiku można zestawić z efedryną, jednakże Clenbuterol ma zdecydowanie silniejsze działanie. Środek ten dostarcza tlen do tkanek mięśniowych, przez co zwiększa wydolność organizmu, pobudzając go do jeszcze większego działania. Pomaga zwiększyć działanie adrenaliny i dopaminy, zwiększa się ciśnienie krwi, praca serca znacznie przyspiesza, a poziom glukozy podwyższa się w organizmie. Clenbuterol wspiera redukcję wagi, wspomaga przyspieszanie metabolizmu i przyczynia się do szybszego spalania tłuszczu w naszym organizmie. Oddziałuje na współczulny układ nerwowy, stymulując go do pracy.

Dawkowanie Clenbuterolu

Dawkowanie Clenbuterolu powinno być indywidualną kwestią każdej osoby, odpowiednio dostosowane do stażu treningowego oraz od oczekiwanych wyników. Zalecane początkowe dawki od 20mcg do 40 mcg na dobę.     Następnie można stopniowo zwiększać dawki i stosować od 60mcg do 100mcg na dobę. Bardziej zaawansowani zawodnicy stosują większe dawki zaczynające się od 120mcg do 160mcg na dobę.

Dla kobiet zaleca się ostrożne stosowanie Clenbuterolu oraz przestrzeganie odpowiednich ilości dawek. Na początek zaleca się przyjmowanie dawki 20mcg dziennie przez około trzy tygodnie, następnie zaleca się nieznaczne zwiększenie tej dawki, aż dojdziemy do 120mcg na dzień.

Jakie są skutki uboczne Clenbuterolu

Skutki uboczne, jakie może wywołać stosowanie sterydu Clenbuterol, to m.in.:

 • podwyższone ciśnienie krwi
 • bóle w klatce piersiowej
 • potliwość ciała
 • drżenie ciała
 • wymioty, nudności
 • bezsenność
 • zaburzenia rytmu serca

W skrajnych przypadkach preparat ten może powodować trwałe zmiany w mięśniach, wątrobie oraz w jądrach.

Efekty działania Clenbuterolu

Stosowanie środka Clenbuterol przy odpowiedniej diecie oraz systematycznych treningach, daje spektakularne efekty, które są zauważalne w szybkim czasie. Clenbuterol wspomaga m.in.:

 • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, poprzez przyspieszone tempo przemiany materii
 • przyspieszanie procesów termogenezy
 • rozszerzenia oskrzeli
 • zwiększanie aktywności dopaminy i adrenaliny
 • zgaga

Zalety Clenbuterolu

Preparat ten wykazuje silne skłonności do spalania tłuszczu, pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej, jak również uzyskania właściwego poziomu wyrzeźbienia sylwetki. Stosowanie Clenbuterolu daje nam szybkie i spektakularne efekty.

Jak długo utrzymuje się efekt działania Clenbuterol

Efekty działania po stosowaniu Clenbuterolu, to indywidualna kwestia każdej osoby. Wpływają na to istotne czynniki, takie jak: cel aplikowania tego sterydu, długość cyklu, system przyjmowania, czy choćby łączenie ich z innymi środkami.

Clenbuterol z czym łączyć?

Preparat Clenbuterol w połączeniu z cytomelem lub z hormonami tarczycy t3 stymuluje działanie odchudzające oraz wspomaga zmożone zużywanie energii. Clenbuterol często jest także łączony z Testosteronem, aby wzmocnić jego działanie.

Kto może stosować Clenbuterol

Clenbuterol jest silnym sterydem, który wspomaga m.in. spalanie tkanki tłuszczowej, pomaga wyrzeźbić sylwetkę oraz rozbudować masę mięśniową. Stosowany i zalecany jest najczęściej przez mężczyzn, najchętniej stosowany w środowisku kulturystów oraz w świecie sportu, przed zawodami, aby jak najlepiej zaprezentować swoją nieskazitelną sylwetkę. Jednakże pomimo ostrzeżeń przed silnym wpływem tego środka na nasz organizm, również stosowany jest przez kobiety, najczęściej przez zawodniczki bikini fitness.