Stanazol (Winstrol)

Co to jest Stanazol (Winstrol)

Stanazol, inaczej nazywany Winstrol, to popularny steryd w tabletkach pochodna DHT, o średnim działaniu anabolicznym i słabym działaniu androgenicznym. Środek ten wspomaga budowę mięśni i wzmacnia siłę oraz daje wysokiej jakości przyrosty. Szczególnie popularny wśród zawodników kulturystyki jako środek dopingujący. Jest sterydem, który określany jest przez sportowców, za produkt, który doskonale rzeźbi ciało. Oczywiście korzystają z niego także inni zawodnicy, różnych dyscyplin sportowych, również w sportach wytrzymałościowych

Skład, forma podania Stanazol (Winstrol)

Stanazol (Winstrol) to steryd anaboliczny, jest pochodną DHT (dihydrotestosteronu). DHT, czyli metabolit testosteronu, popularnego hormonu anabolicznego, dzięki któremu odbywa się synteza białek mięśniowych i prowadzi do rozwoju mięśni.

Stanazol (Winstrol) stosuje się doustnie w formie tabletek.

Właściwości/zalety/działanie Stanazol (Winstrol)

Stanazol, to wysoce anaboliczny steryd, o niskich właściwościach androgennych, który wspomaga budowę tkanek. Środek ten wpływa na zwiększoną syntezę białek, na szybkość przepływu składników odżywczych oraz ma znaczący wpływ na chemiczne zmiany, jakie zachodzą w naszych mięśniach. Dzięki tym wszystkim procesom, jakie zachodzą następuje znaczny przyrost wysokiej jakości masy mięśniowej, a także wzrost siły. Steryd ten także pomaga w rzeźbieniu naszego ciała. Jest bardzo toksyczny podczas stosowania wysokich dawek.

Dawkowanie Stanazol (Winstrol)

Dawkowanie środka powinno być uzależnione od indywidualnej koncepcji oczekiwanych efektów oraz stopnia zaawansowania. Według standardowych zaleceń aplikowanie Stanozolu powinno być zastosowane w dawce od 20-50mg dziennie, przez okres trzech tygodni. Następnie można stopniowo zwiększać do 100mg dziennie. Doświadczeni zawodnicy stosują większe dawki.                                                                                                 Standardowy cykl na Stanazolu trwa ok. 6 tygodni, chociaż doświadczeni zawodnicy potrafią stosować go nawet do 12 tygodni.

U kobiet dawki są znacznie niższe od 10mg co drugi dzień przez tydzień, następnie można aplikować codziennie.

Jakie są skutki uboczne Stanazol (Winstrol)

Skutki uboczne podczas zażywania Stanozolu mogą różnić się u każdej osoby, w zależności od indywidualnych predyspozycji genetycznych, jednym słowem u jednych mogą być silne lub w ogóle nie wystąpić. Jednakże stosowanie takiego środka chemicznego może wywołać takie skutki uboczne jak:

  • bóle głowy
  • bezsenność
  • łysienie
  • chrypka
  • obrzęk rąk i nóg
  • trądzik
  • trudności w oddychaniu
  • obrzęk gardła, warg lub twarzy
  • u kobiet zaburzenia miesiączkowania
  • u mężczyzn częste erekcje oraz powiększone piersi

Efekty działania Stanazol (Winstrol)

Środek Stanazol (Winstrol) gwarantuje szybkie przyrosty masy mięśniowej oraz w znaczącym stopniu poprawia naszą wydolność. Stosowanie Stanozolu pozwala na uzyskanie dobrych efektów sylwetki, co jest oczywiście indywidualną kwestią każdej osoby. Zamierzonym celem podczas iniekcji tego środka, jest uzyskanie wysokiej jakości mięśni, które w swoim wyglądzie będą charakteryzowały się zwartą, suchą masą, czyli nie będą miały zbędnej wody w organizmie. Stanozolol skutecznie redukuje retencje wody w mięśniach. Właściwie dobrane dawki tego preparatu pozwolą na redukcję ryzyka pojawienia się skutków ubocznych.

Zalety Stanazol (Winstrol)

Niewątpliwą zaletą tego środka jest słaba aromatyzacja, czyli przejście androgenów w estrogeny. Specyfik ten może przyczynić się do efektów, które prowadzą do wysokiej jakości przyrostów, dając zwarte mięsnie, bez nadmiaru wody. Anabolik ten pomaga w przyroście masy mięśniowej oraz siły.

Jak długo utrzymuje się efekt działania Stanazol (Winstrol)

Efekty działania po stosowaniu Stanazol (Winstrol), to indywidualna kwestia każdej osoby. Wpływają na to istotne czynniki, takie jak: cel aplikowania tego sterydu, długość cyklu, system przyjmowania, czy choćby łączenie ich z innymi środkami.

Stanazol (Winstrol) z czym łączyć?

Dla uzyskania lepszych efektów Stanazol można łączyć z innymi środkami, podczas budowania suchej masy mięśniowej dobrze współgra z testosteronem, nandrolonami, boldenonem, peptydami GHRP i GHRH , jak również z insuliną.

Kto może stosować Stanazol (Winstrol)

Stanozolol inaczej nazywany Winstrol, zalecany jest zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Powoduje skutki uboczne u obu płci. Natomiast Winstrol zakazany jest u kobiet w ciąży lub planujących ciąże, ponieważ wpływa na wady wrodzone płodu.