Co to jest T3

Cytomel T3, to syntetyczny hormon tarczycy, jego działanie opiera się na przyspieszaniu naszego metabolizmu, pomaga w utylizacji tłuszczy w naszym organizmie. Dobrze znany  świecie kulturystyki, stosowany przed samymi zawodami, aby pozbyć się zbędnego tłuszczu. Często zażywany w cyklach na redukcję tkanki tłuszczowej, kulturyści stosują go, aby uzyskać wyższą definicję mięśni. Środek ten jedynie pomaga podczas szlifowania formy, nie zaleca się go stosować jako spalacza tłuszczu, do tego należy zastosować inne środki dostępne na rynku.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Skład, forma podania T3

T3 jest syntetycznym odpowiednikiem trójjodotyroniny, hormonem  wydzielanym przez tarczycę. W swoim składzie zawiera syntetyczny hormon tarczycy, czyli liotyronina sodu, który wpływa na szybszy metabolizm tłuszczy, białka oraz węglowodanów. Środek ten wspomaga redukcje tkanki tłuszczowej oraz pomaga w budowaniu jakościowej masy mięśniowej.

Właściwości/zalety/działanie T3

Przyspiesza metabolizm oraz wspomaga zwiększanie masy, pomaga w rzeźbieniu naszej sylwetki. Jego właściwości wspomagają rozbijanie tkanki tłuszczowej, podczas fazy cięcia oraz stosowania diety. Stosowany jest często, jako wspomagacz podczas długich cykli, aby zapewnić większa podaż kaloryczności. Preparat ten nie jest zalecany dla osób, które nie mają doświadczenia w przyjmowaniu tego typu środkach, nie stosują diety oraz ćwiczą okazjonalnie, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia tarczycy. T3 stosowane doustnie, powoduje wyższe stężenia w surowicy, co umożliwia szybsze spalanie tłuszczu.

Dawkowanie T3

Dawkowanie środka T3 powinno być uzależnione od indywidualnej kwestii każdego z osobna, od oczekiwanych efektów oraz planu treningowego. Według standardowych zaleceń aplikowanie T3 powinno zaczynać się od jednej tabletki dziennie, stopniowo zwiększając dawkę po około 4-5 dniach, najlepiej przyjmować codziennie rano na czczo.  Zaleca się, aby zacząć zażywanie tego środka od 25mg, po tygodniu można zwiększyć tę dawkę do 50mg, aż zwiększymy dawkę do maksymalnej granicy 100mcg na dzień.       Cały cykl powinien trwać od  4 do maksymalnie 6 tygodni.

Suplementację T3 warto uzupełnić cynkiem, jodem oraz selenem.

Jakie są skutki uboczne T3

T3 jest środkiem, który ma duży wpływ na nasz organizm, jego silne działanie może wiązać się  z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, takich jak m.in.:

  • nadmierna potliwość
  • dysfunkcje metaboliczne
  • bóle głowy
  • nudności
  • palpitacje serca
  • podwyższone ciśnienie
  • nieregularny oddech

Efekty działania T3

Cytomel T3 pozwala na szybkie eliminowanie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz pomaga zbudować wysoko jakościową masę. Kulturyści stosują ten środek przed samymi zawodami, aby udoskonalić swoją rzeźbę, bez wyłączenia dużych ilości kalorii w diecie. Ponadto T3:

  • pomaga spalić zbędny tłuszcz
  • przyspiesza nasz metabolizm
  • dodaje energii podczas treningu

Zalety T3

T3, tak zwany hormon tarczycy, to idealny środek, który pomaga wyeliminować zbędną tkankę tłuszczową, przyspiesza metabolizm oraz wspomaga rzeźbę naszego ciała. Wspiera długie cykle masowe, przy których możliwe jest zwiększenie podaży kalorii, która nie wspomaga budowy tkanki tłuszczowej. Jednym słowem T3 pomaga w osiągnięciu zamierzonych efektów w rzeźbieniu naszego ciała, nie ograniczając ilości kalorii.

Jak długo utrzymuje się efekt działania T3

Efekty działania po stosowaniu T3, to indywidualna kwestia każdej osoby. Wpływają na to istotne czynniki, takie jak: cel aplikowania tego sterydu, długość cyklu, system przyjmowania, czy choćby łączenie ich z innymi środkami.

T3 z czym łączyć?

T3 jak najbardziej można łączyć z innymi preparatami, w celu osiągnięcia zamierzonych efektów. W połączeniu ze sterydami anaboliczno-androgennymi, wzmagają działanie anaboliczne. T3 często łączy się z innymi środkami do redukcji tłuszczu. Dobrze współgra w połączeniu m.in. z testosteronem czy z HGH, w połączeniu z odpowiednią dietą oraz planem treningowym. Kulturyści łączą ten środek często z silnymi antykatabolikami m.in.: salbutamol, clenbuterol, jak również ze sterydami takimi jak: trenbolone, testosteron propionat, winstrol.

Kto może stosować T3

Cytomel T3 zalecany jest przede wszystkim dla mężczyzn, natomiast kobiety również go stosują. W takim przypadku należy mocno zmniejszyć dawkę, ponieważ kobiecy organizm jest dużo bardziej wrażliwy na liotyroniny sodu. Dla mężczyzn stosowana dawka jest często podwójna. Nie zalecany dla osób, które chorują na nadczynność tarczycy.