Sterydy w zastrzykach

Jeśli zdecydowałeś się na nasze sterydy w zastrzykach, pamiętaj, by wstrzykiwać je w większe partie mięśniowe (najlepiej pośladki). Sterydy anaboliczno-androgenne aplikowane w mniejsze partie mięśni mają gorszą kinetykę. Iniekcja sterydowa powinna być przeprowadzona przy użyciu jednorazowej igły o odpowiednim rozmiarze (innym dla preparatów na bazie oleju lub wody, dobrana pod kątem grubości tkanki tłuszczowej). Sterydy domięśniowe stanowią ważny element wspomagania efektywnego treningu. Znajdź preparat odpowiedni dla Ciebie i ciesz się z przyspieszonego wzrostu masy mięśniowej.

Iniekcja sterydowa – co to jest?

Iniekcje (injekcje, zastrzyki, strzały) – sterydy do podawania w formie zastrzyku. Zazwyczaj są to zastrzyki domięśniowe lub podskórne. Rzadko kiedy dożylnie lub śródskórnie. Najpopularniejszą formą podawania są zastrzyki domięśniowe gdzie środek podajemy w duże, dobrze ukrwione, słabo unerwione mięśnie, najczęściej są to mięsień pośladkowy średni, mięsień czworogłowy uda lub rzadziej w mięsień trójgłowy ramienia. Przy sterydach podawanych domięśniowo należy pamiętać aby igłę wprowadzić pod kątem 90° po uprzednim naciągnięciu skóry. Najpopularniejszym sterydem do podawania domięśniowo jest testosteron.

Co to są sterydy w zastrzykach?

Sterydy, a dokładniej steroidy to lipidowe związki pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Hormony steroidowe w naturalny sposób produkowane są przez organizm. Odpowiadają m.in. za stymulowanie wzrostu tkanek (kostnej, mięśniowej). Zwiększają również produkcję czerwonych krwinek. Do celów treningowych stosowane są najczęściej sterydy domięśniowe przeznaczone do wstrzykiwania w duże partie mięśni (np. pośladki). Substancje te zawierają estry rozpuszczone w oleju lub wodzie. Cykl treningowy, który wspiera iniekcja sterydowa, może skutkować redukcją tkanki tłuszczowej, zwiększeniem siły, wytrzymałości i przyrostem masy mięśniowej.

Sterydy w zastrzykach, jak każde środki o działaniu anaboliczno-androgennym, niosą ze sobą pewne ryzyko. Należy je więc stosować ściśle według zaleceń producenta i rygorystycznie przestrzegać dawkowania oraz sugerowanych odstępów pomiędzy poszczególnymi iniekcjami.

Sterydy w zastrzykach – wybrane produkty

 1. Sustanon Maximus 250 – preparat należący do grupy sterydów anaboliczno-androgennych. Zbudowany jest z czterech estrów, z czego dwa uwalniane są dość szybko, a działanie pozostałych dwóch wydłuża się do nawet trzech tygodni. Iniekcja sterydowa tą mieszanką testosteronu pobudza produkcję czerwonych krwinek, zwiększa retencję azotu w organizmie oraz przyspiesza syntezę białek.
 2. Trenbolone Acetate Golden Labs – anabolik doskonale wpływający na jakościową masę, rekompozycję oraz zwiększający siłę. Maksymalna dawka tygodniowa to 100-300 mg. Cechą produktu jest stosunkowo krótki okres półtrwania (1-2 dni). Po tym czasie usuwany jest on z organizmu.
 3. Testosteron Cypionate Maximus – długo działający ester cyjanianowy testosteronu w roztworze olejowym. Środek ten zapewnia zauważalny przyrost masy mięśniowej, a także zwiększa wytrzymałość i siłę w czasie cyklu.
 4. HGH Imperial – hormon wzrostu wytwarzany jest naturalnie przez przysadkę mózgową. Domięśniowe dostarczenie go do organizmu może zwiększyć metabolizm, zredukować tkankę tłuszczową, zwiększyć zdolność do gojenia się ran i urazów oraz poprawić regenerację po treningu.

Jak brać sterydy w zastrzykach?

Wiele osób podejmujących trening nie wie, jak brać sterydy w zastrzykach. Jeśli i Ty do nich należysz, zapoznaj się z poniższą instrukcją.

Podczas robienia zastrzyków mięśnie powinny być rozluźnione, a igła powinna wchodzić w ciało pod kątem 45-65 stopni. Należy zmieniać miejsce wkłucia (najlepiej wybierać raz jedną nogę/pośladek, raz drugą). Igłę każdorazowo trzeba wymienić na nową.

Aby wykonać zastrzyk:

 • wacikiem nasączonym alkoholem zdezynfekuj gumkę ampułki;
 • nałóż na strzykawkę igłę do pobierania, wbij ją w gumę i nabierz określoną dawkę preparatu;
 • zmień igłę na iniekcyjną i zabezpiecz ampułkę;
 • spirytusem zdezynfekuj miejsce wkłucia;
 • zdejmij osłonkę z igły i skieruj strzykawkę ku górze;
 • stuknij kilkakrotnie, powietrze znajdzie się na górze, wyduś je, pamiętając, że może wylecieć również kilka kropel – to normalne;
 • wkłuj igłę w mięsień powoli, jeśli odczuwasz ból, zmień miejsce lub kąt;
 • lekko odciągnij tłoczek, jeśli pojawiła się krew – trafiłeś w żyłę, wówczas nie wstrzykuj sterydów w naczynie krwionośne, jeżeli zaś pojawiło się powietrze (trafiłeś w mięsień), przejdź do kolejnego punktu;
 • powoli naciskaj tłoczek (powinno to zająć kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt sekund);
 • wyjmij igłę, raz jeszcze oczyść miejsce wkłucia spirytusem i rozmasuj mięsień.

Brak pośpiechu, rzetelne podejście do dezynfekcji i jednorazowe igły to w tym przypadku klucz do sukcesu.

Sterydy w tabletkach, czy zastrzykach?

Zastrzyki sterydowe cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na swoją skuteczność (mają dużo lepszą przyswajalność). Są również mniej toksyczne niż sterydy oralne (tabletki). Z drugiej jednak strony wiele osób rozpoczynających cykl wyklucza sterydy domięśniowe z bardzo prostego powodu. Jeśli ktoś boi się zastrzyków, wybierze tabletki. Początkujący rzadziej sięgają po iniekcje, ale gdy w końcu się do nich przekonają, pozostają przy nich dłużej.

Podsumowując, oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Zarówno iniekcje sterydowe, jak i tabletki pomagają osiągnąć cele treningowe. Tylko od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz.