Drostanolone (Masteron) steryd w zastrzyku

Co to jest Drostanolone (Masteron) w zastrzyku

Drostanolone, to silny steryd androgenny w zastrzyku, nazywany również Masteron, jest pochodną testosteronu, czyli DHT. Występuje w dwóch wariantach:

 • Drostanolone Enanthate
 • Drostanolone Propionate

Różnią się od siebie czasem półtrwania oraz częstotliwością stosowania, aby uzyskać upragnione efekty. Stosowanie tego anabolika idealnie sprawdza się w cyklach z testosteronem oraz z trenbolonem lub winstrolem. W pojedynkę Drostanolone (Masteron) może nie przynieść zbyt dużych efektów, natomiast w połączeniu z innymi sterydami korzystnie wpływa na masę mięśniową, co po dłuższym stosowaniu prowadzi do utwardzenia muskulatury. Zażywanie tego sterydu zalecane jest przede wszystkim dla osób z doświadczeniem, z pewnością jest odradzany dla osób zaczynających przygodę ze swoim ciałem, które nie miały styczności z takimi specyfikami. Zawodnicy, którzy przygotowują się do zawodów, często korzystają z tego typu sterydów, aby pozbyć się nadmiaru wody oraz uzyskać efekt silnej budowy masy ciała.

Drostanolone – skład, forma podania

Drostanolone (Masteron) jest sterydem anabolicznym, pochodną dihydrotestosteronu, natomiast pełna nazwa chemiczna tego anaboliku, to 17beta-hydroksy-2alfa-metylo-5alfa-androstan-3-jeden. To rodzaj testosteronu, która daje efekt dopingu, czyli rozbudowuje mięśnie.

Drostanolone stosuje się w formie iniekcji, czyli wymaga zastrzyków domięśniowych. Suplementacja tego sterydu pozwala na uzyskanie szybszych efektów, pozbycie się wody z organizmu oraz powoduje efekt dopingu, który pozwala na rozbudowę mięśni.

Właściwości, zalety, działanie Drostanolone

Dzięki Drostanolone skutecznie możemy zbudować masę mięśniową, kontrolować jej twardość. Najczęściej stosowana przez doświadczonych zawodników, kulturystów przed zawodami, ponieważ pomaga w budowie silnej masy mięśniowej, pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu oraz kreuje atrakcyjny wygląd sylwetki. Pomaga w użylnieniu mięśni, organizm szybciej się regeneruje, powoduje wzrost siły.

Dawkowanie Drostanolone

Dawkowanie specyfiku Drostanolone, jest zależne od potrzeb indywidualnych każdej osoby, która je przyjmuje. Ważne, aby optymalnie określić wysokość przyjmowanej dawki, gdyż w zbyt dużej ilości może być toksyczna.

Dawkowanie będzie różniło się względnie, który preparat wybierzemy, czy to będzie Drostanolone Propionate czy Drostanolone Enanthate.

Przy wyborze Drostanolone Propionate, gdzie iniekcje są częściej wymagane, należy przyjąć dawkę od 50-100 mg co dwa dni. Natomiast wybór środka Drostanolone Enanthate wymaga średniej dawki od 300-500 mg na tydzień. Z czasem dawki mogą być zwiększane, natomiast należy pamiętać by nie przekraczać 600 mg na tydzień oraz nie mniej niż 200 mg na tydzień, gdyż nie uzyskamy pożądanych efektów przy zbyt niskiej dawce.

Zasadniczo środek ten nie jest zalecany dla kobiet, z powodu możliwego wystąpienia wirylizacji, w wyniku zaburzeń hormonalnych. Pomimo tych skutków ubocznych, zalecana dawka dla kobiet wynosi od 50-100 mg tygodniowo.

Przeciętny cykl stosowania Drostanolone to 6-8 tygodni, natomiast niektórzy korzystają znacznie dłużej, nawet przez kilkanaście tygodni, co zalecane jest tylko dla osób z doświadczeniem.

Drostanolone – Jakie są skutki uboczne?

Drostanolone (Masteron) to steryd przede wszystkim dla doświadczonych zawodników, którzy wcześniej przyjmowali już środki dopingujące, nie dla amatorów.

Jak każdy steryd może powodować poważne skutki uboczne, m.in.:

 • bóle stawów,
 • wypadanie włosów,
 • problemy skórne,
 • nadciśnienie,
 • agresywne zachowanie, powodowane przez wzmożone napięcie emocjonalne,
 • czasowa lub trwała bezpłodność,
 • wirylizacja u kobiet, owłosienie na twarzy, trądzik czy powiększenie łechtaczki.

Drostanolone – Efekty działania

Stosowanie specyfiku drostanolone (Masteron) pomaga osiągnąć rewelacyjne efekty przy uzyskaniu tak zwanej suchej masy mięśniowej, użylnia mięśnie. Bardzo przydatne dla kulturystów w atrakcyjnym uzyskaniu pięknej sylwetki. Steryd Masteron pomaga w szybszej regeneracji na treningach, powoduje wzrost siły.

Zalety Drostanolone

Drostanolone nie jest zaliczany do silnych sterydów, jednak daje on niepodważalne efekty, które zmieniają naszą sylwetkę i kondycję na zdrowsze. Stosowanie tego sterydu przy odpowiednio dobranej suplementacji i treningu, daje takie efekty jak:

 • znaczna poprawa kondycji,
 • szybsza regeneracja na treningu,
 • wzrost tkanki mięśniowej,
 • wypuklenie mięśni ciała,
 • pomaga w redukcji zbędnych kilogramów

Drostanolone – Jak długo utrzymuje się efekt działania?

Efekty działania anaboliku Drostanolone, to kwestia indywidualna u każdego człowieka. Zależy przede wszystkim od długości cyklu przyjmowania tego specyfiku, od celu zażywania tego anaboliku, od treningu. Na każdego inaczej wpływa przyjmowanie sterydów, ze względu na skutki uboczne czy moc przyjmowanych środków.

Działanie Drostanolone po 10 dniach od iniekcji tego środka, można odczuć pierwsze efekty, cykl nie powinien trwać dłużej niż 10 tygodni. Ten sterd wolno metabolizuje w naszym organizmie, co daje dłuższe efekty.

Drostanolone (Masteron)  z czym łączyć?

Masteron można przyjmować jako pojedynczy specyfik, natomiast warto połączyć z innymi specyfikami o podobnym działaniu, np. winstrolem lub z trebolonem. Ważne jest, aby przy takim połączeniu przyjmować także testosteron 250-300 mg. W innym zestawieniu Drostanolone można połączyć z testosteronem, Parabolanem, Primobolan czy Oxandrolon.

Należy jednak dokładnie przemyśleć kwestię różnorakich połączeń, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Kto może stosować Drostanolone?

Drostanolone (Masteron) zalecane jest stosowanie głównie dla mężczyzn, najczęściej są to osoby trenujące, kulturyści, którzy chcą pochwalić się nieskazitelną sylwetką wyeksponowaną na zawodach, ale nie tylko. Specyfik ten nie jest zalecany do stosowania przez kobiety, ze względu na silne skutki uboczne. Natomiast jest również podana wartość, którą kobiety powinny przyjąć po zdecydowaniu się na przyjmowanie tego anaboliku.