Nandrolon steryd w zastrzyku

Co to jest Nandrolon

Nandrolon to środek sterydowy, który jest często wykorzystywany w dopingu. Zaliczany do organicznego związku chemicznego, zarówno o działaniu androgennym jak i anabolicznym. Anaboliczne działanie w dużej mierze przewyższa działanie androgenne. Środek ten pobudza apetyt, wpływa na przyspieszoną syntezę białek oraz wpływa na zwiększenie mineralizacji i na rozrost kości. Nandrolon swoje działanie bazuje na pobudzeniu gromadzenia w mięśniach Nitrogenu, substancji, która ma znaczący udział w przemianie glukozy w glikogen, który jest niezbędny mięśniom podczas wysiłku. Zwiększa ilość budulca, z którego korzystają mięśnie.

Skład, forma podania Nandrolonu

Nandrolon pod względem chemicznym jest podobny do testosteronu, jednakże o silniejszym działaniu.  Nandrolon jest to roztwór do wstrzykiwania w mięśnie, co ważne nie działa podany doustnie.

Nandrolon – właściwości, zalety, działanie

Nandrolon wpływa na szybsze procesy regeneracji oraz przebudowę masy mięśniowej. Zmniejsza też poziom kortyzolu, hormonu katabolicznego. Osoby ciężko trenujące, które stosują Nandrolon mogą śmiało ćwiczyć bez bólu barków czy kolan, ponieważ magazynuje on duże ilości wody w stawach. Środek dosyć długo utrzymuje się w organizmie, w badaniu moczu można go wykryć nawet do pół roku od przyjęcia.

Nandrolon – dawkowanie

Nandrolon jak inne sterydy należy przyjmować zgodnie z odpowiednimi zaleceniami dawkowymi oraz od stopnia zaawansowania danej osoby. Standardowa długość cyklu to od 8 do 12 tygodni. Przez pierwsze 2 tygodnie 20 mg rano i wieczorem, kolejne 2 tygodnie stosować środek jedynie rano 20 mg. Dla bardziej zaawansowanych można przyjmować dawki od 200 mg do 400 mg tygodniowo. Po zakończeniu stosowania nandrolonu, wskazana jest antykuracja, przez około siedmiu do 10 dni. Należy zaznaczyć, że Nandrolon nie działa po podaniu doustnym.

Jakie są skutki uboczne Nandrolonu

Jak każdy steryd również Nandrolon zażywany niezgodnie z zaleceniami dawkowania oraz aplikowany przez dłuższy czas powoduje skutki uboczne, m.in.:

  • u kobiet: zaburzenia w miesiączkowaniu, czy zahamowanie owulacji,
  • u mężczyzn: zaburzenia erekcji, zahamowanie produkcji spermy, spadek libido czy powiększenie się piersi u mężczyzn,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • podwyższenie ciśnienia krwi,
  • upośledzenie wątroby,
  • trądzik.

Nandrolon – efekty działania

Stosowanie Nandrolonu powoduje rozrost mięśni szkieletowych oraz wzmacnia masę mięśniową oraz siłę. Swoją popularnością cieszy się wśród sportowców wytrzymałościowych, kulturyści chętnie stosują go podczas swoich treningów, na zwiększenie masy oraz siły. Doskonale sprawdza się po wycieńczających treningach, przy bólach, stawów, barków, łokci czy kolan. Nandrolon wydłuża czas krzepnięcia krwi.

Zalety Nandrolonu

Osoby zażywające ten specyfik wcześniej zmagający się z różnymi dolegliwościami bólowymi np. kolan czy barków, teraz mogą pozwolić sobie na trening bez bólu. Powodem tego jest zatrzymanie wody w stawach. Jednakże po zakończeniu aplikowania Nandrolonu ból powraca.

Jak długo utrzymuje się efekt działania Nandrolonu

Efekty stosowania Trenbolonu, to indywidualna kwestia każdego z osobna. Wpływ ma na to wiele czynników, na przykład: cel aplikowania tego sterydu, długość cyklu, system przyjmowania, czy choćby łączenie ich z innymi środkami.

Nandrolon z czym łączyć?

Stosowanie Nandrolonu w odpowiedniej ilości, można łączyć z innymi różnymi środkami m.in.: z testosteronem enentatu, czy z matandienonem. Połączenie Nandrolonu z tego typu środkami, pozwala uzyskać pożądane efekty oraz lepiej przybierać na masie oraz na sile.

Kto może stosować Nandrolon

Nandrolon stosowany jest zarówno przez mężczyzn oraz kobiety. Jak każdy środek na bazie sterydów niesie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, stosowanie tego środka jest tylko i wyłącznie kwestią indywidualną.