Sterydy – kiedy pierwsze efekty ich stosowania będą widoczne?

mar 1, 2023

W ostatnich latach sterydy stały się niezwykle popularne, szczególnie wśród sportowców i kulturystów, którzy używają ich, aby szybciej osiągać cele, takie jak zwiększenie masy mięśniowej lub wytrzymałości. Osoby te często sięgają po sterydy w postaci syntetycznie zmodyfikowanych hormonów, takich jak testosteron, które pomagają zwiększyć produkcję białek w organizmie. W rezultacie po kilku tygodniach stosowania sterydów można zauważyć pierwsze efekty, w tym poprawę wyglądu i wydajności mięśniowej.

Sterydy – kiedy zaczynają działać?

Sterydy działają na każdego w inny sposób. Uwarunkowane jest to takimi czynnikami jak płeć, wiek czy genetyka. Ciężko jest zatem jednoznacznie wskazać czas, po jakim zaczną działać przyjmowane przez Ciebie sterydy. Efekty przed i po ich stosowaniu najlepiej jest porównywać po upływie 4-6 tygodni. Wtedy są największe szanse, że zaczną być one widoczne. Im większa dawka sterydu, tym szybciej można zauważyć jej efekty w postaci większej produktywności podczas treningów czy bardziej widocznych mięśni. Wielu kulturystów twierdzi, że sterydy zmniejszają również zmęczenie podczas treningu, co pozwala im ćwiczyć dłużej i intensywniej.

Skutki uboczne, jakie mogą przynieść sterydy

Efekty po miesiącu stosowania sterydów obejmują również działania niepożądane. Przyjmowanie tego typu środków niesie za sobą ryzyko poważnych uszkodzeń wątroby, zaburzeń hormonalnych, zapalenia stawów i trwałego uszkodzenia narządów rozrodczych u mężczyzn. Osoby cierpiące na choroby serca lub inne przewlekłe schorzenia również powinny unikać sterydów, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań. Niekorzystny wpływ na samopoczucie, pierwsze objawy depresji i inne problemy emocjonalne również mogą być spowodowane przez sterydy.

Kiedy pierwsze efekty sterydów są zauważalne?

To, jak i kiedy działają sterydy, zależy od wielu czynników, w tym od Twojego wieku i uwarunkowań genetycznych. Pierwsze efekty ich stosowania najczęściej pojawiają się po miesiącu ich stosowania. Musisz jednak pamiętać, że oprócz oczekiwanych rezultatów takich jak przyrost masy mięśniowej, zwiększenie siły mięśni, wytrzymałości, zażywanie tego typu środków może przynieść również skutki uboczne. 

Pamiętaj, że samo przyjmowanie sterydów to nie wszystko. Powinien temu towarzyszyć przede wszystkim zdrowy i zbilansowany tryb życia z regularnym wysiłkiem fizycznym. Zawsze warto porozmawiać z lekarzem, zanim zdecydujesz się na przyjmowanie sterydów.

Czy można pić alkohol przy sterydach?

Alkohol przy sterydach nie jest najlepszym pomysłem. Tzw. „anaboliki” są najczęściej zażywane, przez sportowców oraz kulturystów, których celem jest szybki przyrost masy mięśniowej i sztuczne wzmocnienie wydolności organizm. I chociaż wielu z użytkowników tych środków...

Czy sterydy są legalne w Polsce?

Wokół sterydów i innych form dopingu w Polsce narosło wiele mitów i niedopowiedzeń. Osoby planujące przeprowadzenie cyklu sterydowego często zastanawiają się, czy poprzez zakup, posiadanie i zażywanie anabolików nie złamią obowiązującego w naszym kraju prawa....

Sterydy – kiedy pierwsze efekty ich stosowania będą widoczne?

W ostatnich latach sterydy stały się niezwykle popularne, szczególnie wśród sportowców i kulturystów, którzy używają ich, aby szybciej osiągać cele, takie jak zwiększenie masy mięśniowej lub wytrzymałości. Osoby te często sięgają po sterydy w postaci syntetycznie...